top of page

Hayatın Simyası: Minimalizm

Adı gibi kuralı da çok basit; hayatında fazla olan ne varsa at, kendine yer aç! Sürekli duyuyorum ancak nereden başlayacağımı bilemiyorum ya da bir şekilde cesaret edemiyorum diyorsan gel beraber başaralım.


Çoğu zaman hayatımızı gereksiz birçok şeyle doldurur, bunun farkında bile olmayız. Birikir, birikir daha çok birikir… Eşyalar, düşünceler hatta fazla kilolar bile. Biz şimdilik eşyalarımız ile başlayalım minimalizmi anlamaya. Güzel haber şu ki diğerleri doğal olarak hayatımıza uyumlanacak.


Hayatında kendine yer var mı?


Minimalizm sürecine başlarken önem vermeniz gereken ilk detay kendinize yer açtığınızı unutmamanız. Sonuçta yarattığınız alan size hizmet edecek.


Hemen şimdi hızlıca etrafınıza bir göz atın. Sizi mutlu ettiğini düşündüğünüz birçok eşya ile kaplı olduğunu göreceksiniz. Oysa gerekenden çok daha fazlası ile çevrilisiniz. Bilinçsizce alınmış, tüketim çılgınlığının bir sonucu olarak evimize doluşmuş kıyafetler, çantalar, ayakkabılar, aksesuarlar…


Eşyalarınıza bakıp “buna gerçekten ihtiyacım var mı?” diye kendinize sorduğunuzda cevaplarına siz bile şaşıracaksınız.


Sonrasında bunları evinizden çıkartarak yarattığınız alan, size huzurlu ve sade bir hayatın kapılarını aralayacak. Başlangıçta zor bir yol gibi görünebilir. İşte esas olan tam da bunun üzerine gitmek.


Hadi şimdi kalkın ve size yük olan bir eşyadan hemen kurtulun! Atmayın. İhtiyaç sahiplerine dağıtın. İyilik yapın. Hayatınızda kendinize yer açın.


#minimalizm #minimalyaşam
220 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page