top of page

Yeni Bir Hayat Felsefesi: Minimalizm

Sadeliğin ön planda olduğu, “Az çoktur” anlayışını benimseyen yaşam tarzı minimalizm. Sizi fazlalıklardan arındıracak, alışkanlıklarınızı kökten değiştirecek bir felsefe.Alışveriş alışkanlığı dijitalleşen dünyamız ile birlikte çok daha basit. Ne de olsa sahip olmak istediğimiz her eşya “bir tık” uzağımızda. Hal böyle olunca bilinçsiz bir tüketim de kaçınılmaz.


Minimalizmde aşırılığa ve abartıya yer yok. Bu ürünler tükeniyor koş gel, hemen al, şok indirimden faydalan gibi aldatmacalara da geçit yok. Gerçek anlamda ihtiyacınız yokken aldığınız hiç bir eşya size kalıcı bir mutluluk getirmeyecek. Zamanla çevrenizdeki bu kalabalık enerjinizi düşürecek. Temizlik için harcadığınız fazla zaman, aradığınızı bulmakta geçirdiğiniz süre, size ve sevdiklerinize kalacak.


Şimdi doğru zaman! Maddi ve manevi yüklerden hemen arının.


Peki ama nasıl sadeleşeceğim?

Bu süreçte ilk yapmanız gereken eşyalarınıza bakıp “Hayatımda neyi kolaylaştırıyor?” diye sormak olabilir. Her birinizin evinde gün gelir de kullanılır çekmecesi vardır. Zamanla ne olduğunu unuttuğumuz bir sürü gereksiz detay durur orada. Ya da hatıralar olarak adlandırdığımız ama dönüp bakmadığımız “bir şeyler”.


Gün gelir lazım olur dediğiniz şeyler lazım olduğunda siz onun var olduğunu unutmuş olacaksınız. Aslında hatıralarınız da o eşyalar değil, yaşadığınız anlardan zihnimizde kalanlardır. Hayat bu kadar zor ve karmaşık değil. Bunu yapan bizleriz. Ama artık bunu değiştirmenin zamanı geldi.


Sade bir ev, kalabalıktan arınmış bir çalışma masası ve rahat bir nefes almayı hakeden siz. Böyle düşününce o kadar da zor gelmiyor değil mi?


Hadi hemen doldurun bir kutuya sizi meşgul eden ne varsa. Bağış yapın. Kullanmadığınız eşyaları ihtiyacı olanlar kullansın. Yalnızca bu his bile daha rahat bir nefes almanızı sağlayacak, emin olun.


Good for You dükkanlarında minimalizm

Good for You'da abarttığımız tek şey lezzet.


Tahmin ettiğiniz gibi kahve dükkanlarımız alışılmışın tam aksi bir yapıda. Abartılı menüler, kalabalık eşyalar yok. Tüm bunları bir kenara bırakıp güzel insanlara yer açıyoruz. Size samimi ve huzurlu bir ortamda kahvenizi yudumlayabileceğiniz alanlar bırakıyoruz. İçeriyi yalnızca güzel bir kahve kokusu ve neşeli sohbetlerle dolduruyoruz.


Minimalizm hakkında sohbet etmek ya da "Nasıl olur?" sorularından kurtulmak isterseniz sizi en yakın Good for You'ya bekliyoruz.


#minimalizm #sadeyaşam #goodforyou

546 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page